Warta Działoszyn mistrzem IV ligi!

Warta Działoszyn wygrała na własnym boisku z Włókniarzem Moszczenica 3-1 w spotkaniu 33. kolejki IV ligi w grupie łódzkiej i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się idealnie dla zawodników z Działoszyna, dopingowanych w tym dniu także przez Orkiestrę Cementowni Warta. Kapitalnym strzałem pod poprzeczkę w 7 minucie popisał się Michał Nowacki. Od tego momentu Warta kontrolowała spotkanie, chociaż goście stwarzali dla siebie sytuacje na odrobienie strat. Dobrymi interwencjami swój zespół przed utratą gola ratował jednak Michał Różycki, który zastąpił między słupkami w podstawowym składzie Andrzeja Cieślaka. Na kolejne bramki widzowie musieli czekać do 50 minuty spotkania, kiedy to Jakub Nagielski podwyższył na 2-0. Dziesięć minut później niespodziewanie kontaktową bramkę zdobył Bartosz Jachymski, jednak podopieczni Grzegorza Bodnara nie dali odebrać sobie cennych 3 punktów. Swoją dominację na boisku podkreślili w 85 minucie spotkania, kiedy to wynik na 3-1 ustalił Jakub Nagielski, strzelając swojego drugiego gola w meczu. Wygranie ligi już na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek było możliwe dzięki remisowi zajmującej drugie miejsce w lidze drużyny Ner Poddębice, a także zweryfikowany został na korzyść Warty mecz 18. kolejki z Mechanikiem Radomsko. W drużynie tej wystąpił nieuprawniony zawodnik i pomimo, iż na boisku było 0:0 to spotkanie zweryfikowano jako walkower 3:0 na korzyść działoszyńskiej drużyny.

Już teraz zapraszamy w dniach 24-25 lipca na Stadion Miejski w Działoszynie, na imprezę z okazji 50-lecia istnienia klubu. Więcej informacji na ten temat wkrótce!

• Bramki dla Warty Działoszyn: Nowacki (7’), Nagielski (50’, 85’)
  • Warta Działoszyn: Różycki – Bąkowicz, Stępień, Grzywiński, Kurpiewski – Karoń, Walęciak (67’ Pęciak), Wiśniewski, Nagielski (85’ Oleszczyk) – Kukulski (88’ Czyż), Nowacki (80’ Ryś)