Drugie zwycięstwo Warty Działoszyn w III lidze

Warta Działoszyn wygrała drugie spotkanie w III lidze łódzko-mazowieckiej i z dorobkiem 7 punktów zajmuje 11 miejsce w grupie. Jedyną bramkę zdobył Paweł Marchewka w 87 minucie meczu.

Od pierwszej minuty widać było, że zarówno gospodarze, jak i goście walczą o 3 punkty. Warta Działoszyn, pomimo iż większą część pierwszych 45 minut spotkania spędziła na własnej połowie, była zespołem groźniejszym i stwarzała lepsze sytuacje pod bramką gości. W 56 minucie spotkania drugą żółtą kartką i w efekcie czerwoną ukarany został Dariusz Mortka, zawodnik Energi Kozienice. Grający w przewadze gospodarze stali się od tego momentu jeszcze bardziej aktywni, lecz kibice zgromadzeni na trybunach musieli czekać aż do 87 minuty, by cieszyć się z bramki swojego zespołu. Decydującą akcję meczu zainicjował Artur Ryś, który próbował pokonać Emila Piasecznego strzałem z dystansu. Do wybitej przez bramkarza gości piłki dopadł kapitan Warty, Daniel Lisowski, podał wzdłuż bramki do nadbiegającego Pawła Marchewki, a ten skierował futbolówkę do siatki. Kolejne spotkanie Warta Działoszyn rozegra na wyjeździe 12 września o godzinie 15:00. Przeciwnikiem naszej drużyny będą Błękitni Raciąż.

• Warta Działoszyn: Cieślak – Stępień (46′ Nagielski), Kurpiewski [ż], Lisowski, Bąkowicz – Stasiak, Zawieja (75′ Bartoszek [ż]), Kukulski, Marchewka [ż], Porochnicki – Cukiernik (80′ Ryś)