Warta Działoszyn 6-2 Piast Błaszki

Wynikiem 6-2 zakończyło się wczorajsze spotkanie w ramach 27. kolejki IV ligi w grupie łódzkiej. Worek z bramkami rozwiązał się w 15 minucie meczu, kiedy to prawą stroną boiska ruszył Jakub Nagielski, podał do Michała Nowackiego, a ten wrzucił piłkę na 8 metr pola karnego, gdzie strzałem w prawy róg bramkarza gości pokonał Daniel Karoń. Kolejna bramka padła w 28 minucie. Strzał głową, zamienił na gola Daniel Lisowski po dośrodkowaniu Jakuba Nagielskiego. Po kolejnych czterech minutach było już 3-0. Trzecia bramka była kopią drugiej, lecz dośrodkowywał Łukasz Bąkowicz, który wcześniej pociągnął piłkę przez połowę prawej strony boiska. Kiedy wszystko wskazywało na to, że wynikiem 3-0 zakończy się pierwsza połowa spotkania w polu karnym faulował Mateusz Stępień. Goście przyznaną jedenastkę wykorzystali bezbłędnie.

Strzelanie podczas drugiej połowy rozpoczęło się w 55 minucie. Bramkę dla Warty Działoszyn zdobył strzałem głową Piotr Kurpiewski po wrzutce Krzysztofa Kukulskiego z rzutu wolnego. Na 5-1 podwyższył w 64 minucie Michał Nowacki po podaniu Łukasza Ciecierskiego. Swoje sytuacje bramkowe w meczu mieli także goście. Jedna z nich zakończyła się golem, który zdobył Adam Konieczny w 80 minucie spotkania. Wynik ustalił z rzutu karnego Piotr Kurpiewski w ostatniej minucie meczu. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gości.

Każda kolejna wygrana przybliża zawodników Warty do III ligi, jednak pozostałe drużyny walczące o awans również nie zwalniają tempa. Ner Poddębice wygrywa 2-1 z Zawiszą Rzgów, a GKS II Bełchatów gromi 8-0 Włókniarza Zelów.

• Bramki dla Warty Działoszyn: Karoń (15′), Lisowski (28′, 32′), Kurpiewski (55′, 90′ – karny), Nowacki (64′)
  • Warta Działoszyn: Cieślak – Bąkowicz, Stępień, Grzywiński [ż], Wiśniewski (58′ Ciecierski) – Karoń (81′ Ryś), Kurpiewski, Lisowski (73′ Pęciak), – Nagielski (64′ Bartoszek), Kukulski, Nowacki