2018.02.17 – Turniej piłki halowej chłopców z rocznika 2006

W sobotę, 17 lutego, na Hali Sportowej w Działoszynie odbył się turniej piłki halowej chłopców z rocznika 2006 (i młodszych) pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn – Rafała Draba. W zawodach udział wzięło 6 drużyn: dwie drużyny Warty Działoszyn, LZS Rudniki, WKS Wieluń, Czarni Rząśnia oraz Płomień Makowiska. Zwycięzcą okazała się drużyna z Rudnik, prowadzona przez byłego zawodnika Warty – Tomasza Jasińskiego (13 punktów, stosunek bramek 13-1). Drugie miejsce zajęli piłkarze z Rząśni. Podopieczni Tomasza Filipiaka przegrali pierwsze miejsce różnicą bramek (13 punktów, stosunek bramek 9-1). W bezpośrednim meczu pomiędzy LZS Rudniki, a Czarni Rząśnia padł remis 1:1. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Wielunia, prowadzeni również przez byłego zawodnika Warty – Marcina Adamczyka (7 punktów, stosunek bramek 6-7). Młodzi zawodnicy obu drużyn Warty, podopieczni Dawida Kipigrocha, zajęli odpowiednio czwarte (4 punkty, stosunek bramek 7-10) i szóste miejsce (3 punkty, stosunek bramek 5-19). Płomień Makowiska, prowadzony przez Pawła Ściegienke zajął miejsce piąte (3 punkty, stosunek bramek 5-7). Najlepszym strzelcem z siedmioma trafieniami został zawodnik LZS Rudniki – Kacper Grzyb, a najlepszym bramkarzem zawodnik Czarnych Rząśnia – Miłosz Siedlarek. Wszyscy piłkarze na zakończenie zawodów otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn – Rafał Drab wraz z Kierownikiem Hali Sportowej w Działoszynie – Piotrem Piegzą.